اخبار روانشناسیبلاگ

نوجوانان نیز معتقدند زمان زیادی را صرف موبایل خود می کنند

نوجوانان هم مانند والدین از این موضوع نگرانند.

چکیده مطلب

  • حدود 17 درصد از نوجوانان می‌گویند وقتی موبایل همراهشان نیست خوشحال‌تر هستند.

گزارش‌های جدید Pew نشان می‌دهد که تنها والدین نیستند که نگران صرف وقت نوجوانان خود با تلفن‌هایشان هستند. بیش از نیمی از نوجوانان نیز (۵۴٪) فکر می‌کنند زمان زیادی را صرف گوشی‌های هوشمند خود می‌کنند. طبق آمار دختران اذعان دارند زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی و پسران زمان زیادی را صرف بازی‌های ویدیویی می‌کنند.

نتایج این گزارش از دو نظرسنجی در ماه مارس به دست آمده. اولی از ۷۵۰ نوجوان ۱۳ تا ۱۷ ساله و دومی از بیش از ۱۰۰۰ والدین. تقریبا ۴۵ درصد از نوجوانان اغلب، موبایل‌های خود را به محض اینکه از خواب بیدار می‌شوند، بررسی می‌کنند. بیش از ۳۰ درصد نوجوانان می‌گویند که گاهی اوقات تمرکز خود را در کلاس از دست می‌دهند زیرا توسط تلفن‌هایشان حواسشان پرت می‌شود.  حدود نیمی از دختران (۴۹٪) در بازه سنی مذکور، زمانی که تلفن‌های هوشمند خود شان همراهشان نیست احساس اضطراب می‌کنند.

این تحقیق همچنین نشان داد که کمبود آگاهی در مورد خطرات زمان استفاده از موبایل بسیار زیاد است. ۱۷ درصد از نوجوانان می‌گویند زمانی که تلفن‌های خود همراهشان نیست، احساس خوشحالی می‌کنند. بیش از نیمی (۵۲٪) می‌گویند اقداماتی را برای کاهش استفاده از تلفن همراه انجام داده اند و حتی بیشتر تلاش کرده‌اند استفاده از شبکه‌های اجتماعی (۵۷٪) و بازی های ویدیویی (۵۸٪) را محدود کنند. تقریبا دو سوم والدین در مورد زمان استفاده فرزندانشان از موبایل و تبلت و… نگرانی دارند و بیش از نیمی از آنها محدودیت‌هایی را برای فرزندان خود اعمال کرده‌اند.

البته لازم به ذکر است که این تحقیق در ایالات متحده آمریکا انجام شده و ممکن است بسیاری از آمار و ارقام و حتی نظراتی که توسط نوجوانان و والدین جمع‌آوری شده، با نتایج این گزارش متفاوت باشد.

پیشنهاد می‌شود:  7 راه برای کنترل استرس روزانه
منبع
TIME

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن