۷ راه برای کنترل استرس روزانه

7 راه برای کنترل استرس روزانه۷ راه برای مدیریت استرس روزانه

در جهان امروز ما که هر لحظه اخبار اتفاقات ناگوار به گوش ما می‌رسد نمی‌توان کاملا بدون استرس زندگی کرد. وقتی استرس به ما غلبه می‌کند بهتر است قبل از هرکار از ۷ راه موثر در این زمینه استفاده کنیم.

ورزش :

راه سالم برای مدیریت استرس روزانه، ورزش است. وقتی ورزش می‌کنیم، تنش را تحریک نمیکنیم و همچنین اندورفین‌ها را آزاد می‌کنیم. اندورفین‌ها (Endorphins) یا مسکن‌های طبیعی بدن موادی هستند که از غدد مخاطی و هیپوتالاموس ترشح می‌شوند و اثر اصلی آنها تسکین درد است

سالم غذا خوردن:

غذای ناسالم یکی از بدترین راه‌های مدیریت استرس روزانه است. اگر گرسنه هستید، میوه و سبزیجات بخورید. یک رژیم غذایی طبیعی و متعادل با پنج وعده غذایی روزانه توزیع شده یکی از بهترین راه‌ها برای سلامت روح و جسم است.

خواب خوب:

اگر ما به خوبی بخوابیم، ذهن ما آزادتر خواهد شد و بیشتر آماده برای روبرویی با چالش های روزانه است.

مدیتیشن:

 این تکنیک نیز مانند دیگر موارد مشابه، ممکن است به کاهش سطح استرس کمک کند. اساسا این روش بر مبنای تنفس‌های عمیق و آزاد کردن فکر است تا بتوانیم تنش‌های روزمره را از خود دور کنیم.

کنترل کردن خود:

 باید بدانیم که ما نمی‌توانیم همه چیز را کنترل کنیم. اگر آگاه باشیم که چیزهای زیادی وجود دارند که کنترل آن‌ها دست ما نیست، کنترل بیشتری بر خودمان خواهیم داشت.

بهتر است با یک مشکل در یک زمان مواجه شوید:

برای حل مشکلات باید از کوچکترین آن‌ها شروع کنید. راه‌حل‌ها را بیابید و پس از حل مسئله اول سراغ مشکل بعدی بروید.

پیشنهاد می‌شود:  تاثیر یوگا بر اضطراب

واقع‌گرایی:

 بدون شک، واقع‌گرایی راه عالی برای مدیریت استرس روزانه است. خودمان را بیشتر بشناسیم و از توانایی‌های خود بیشتر آگاه شویم.

بیشتر استرس‌هایی که انسان‌ها تجربه می‌کنند از زیاد بودن کارهایی که دارند نیست. بلکه از به پایان نرساندن کارهایی است که شروع کرده‌اند.
-دیوید آلن

اگر با این استراتژی ها به نتیجه‌ای نرسیدید و نتوانستید استرس خود را کاهش دهید، بهتر است با یک مشاور؛ مشورت کنید.

7 راه برای کنترل استرس روزانه

امتیازدهی: 5
منبع
Exploring Your Mind

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
بستن