هوش مصنوعی می‌تواند شخصیت شما را از چشمانتان تشخیص دهد

خلاصه مطلب

  • طبق تحقیقات اخیر دانشگاهی در استرالیا، می‌توان با استفاده از هوش مصنوعی و از طریق چشم و حرکات آن شخصیت افراد را متوجه شد.

هوش مصنوعی می‌تواند شخصیت شما را از چشمانتان تشخیص دهدطبق یک مطالعه جدید در دانشگاه استرالیای جنوبی، چگونگی حرکت چشمان شما ممکن است یک شاخص قوی از نوع شخصیت شما باشد.

محققان UniSA در همکاری با دانشگاه اشتوتگارت آلمان، دانشگاه فلیندرز (استرالیا) و موسسه مکس پلانک از الگوریتم‌های پیشرفته یادگیری ماشینی برای نشان‌دادن پیوند بین شخصیت و حرکات چشم استفاده می‌کنند.

طبق مطالعات قبلی که ارتباط بین صفات شخصیتی و حرکات چشم را نشان می‌داد، افرادی که دارای صفات مشابه هستند تمایل دارند که چشمان خود را با روش‌های مشابه حرکت دهند.

در پژوهش جدید، محققان دریافتند که حرکات چشم مردم می‌توانند نشان دهند که آیا آن‌ها دوستانه یا کنجکاو و… هستند یا خیر، با استفاده از نرم افزار الگوریتم به طور قابل اعتماد چهار ویژگی شخصیتی پنجگانه را به رسمیت می‌شناسند: روان رنجوری (تمایل به عصبانیت، احساس ناامنی، خود بحرانی (بی‌نظمی)، بی‌ثباتی (کسب انرژی از تعاملات اجتماعی)، موافق بودن (تمایل به تاکتیکی، حساس، مفید و محتاطانه) و وجدان (تمایل به کنترل ضربه و عمل به شیوه‌های قابل قبول اجتماعی).

در این تحقیق، تیم تحقیقاتی، ۴۲ نفر از اعضای هیئت علمی را در محوطه دانشگاه گرد هم آورده، سپس با استفاده از پرسشنامه‌های معتبر، ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها را ارزیابی کرده‌است.

دکتر Tobias Loetscher از UniSA می‌گوید: «قطعا این یافته‌ها پتانسیلی برای بهبود تعاملات انسان و ماشین دارند. مردم همیشه به دنبال خدمات پیشرفته و شخصی هستند. با این حال، روبات‌ها و رایانه‌های امروز از نظر اجتماعی آگاه نیستند، بنابراین نمی‌توانند با نشانه های غیرکلامی سازگار شوند.»

این تحقیق، فرصت‌هایی برای توسعه روبات‌ها و رایانه‌ها فراهم می‌کند تا بتوانند طبیعی‌تر و بهتر در تفسیر نشانه‌های اجتماعی بشری تبدیل شوند. همچنین این تحقیقات در زمانی بهتر می‌شود که افراد در حالت طبیعی و روزمره زندگی خود باشند و صرفا در آزمایشگاه و تحت آزمایش نباشند.

پیشنهاد می‌شود:  سه دلیل مقابله با کرونا توسط مدیتیشن

به لطف این تحقیقات، نه تنها اعتبار نقش شخصیت در توضیح حرکات چشم در زندگی روزمره افزایش می‌یابد، بلکه می‌توان از طریق چشم ویژگی‌های شخصیتی افراد را پیش‌بینی کرد.

منبع
Psych Central

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
بستن