بلاگمقالات

رایج ترین بهانه‌ها که جلوی رسیدن به اهدافمان را می‌گیرند

“فردا انجامش می‌دهم”، “واقعا در انجام این کار خوب نیستم” و… چیزهایی است که شاید بعضی اوقات به خود بگوییم. ولی شاید ندانیم که این‌ها همه دیواری بین ما و هدف‌هایمان می‌کشند.

اهداف و رویاها به نوعی موتور زندگی ما هستند و بدون آن‌ها، زندگی بی معنی خواهد بود. بهانه های مختلفی که جلوی موفقیت ما را می‌گیرند برای هرکسی متفاوت است اما در ادامه برخی از رایج‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

رایج ترین بهانه‌ها که جلوی پیشبرد کار ما را می‌گیرند

۱- وقت ندارم

۲- باید پول جمع کنم

اگر شما به هدف مالی‌ای که برای خود گذاشته‌اید رسیده‌اید، چرا به دنبال رویاهایتان نروید؟ درست است که وضعیت اقتصادی کمی وخیم است، اما این باعث جلوگیری از جمع کردن پول و رسیدن به رویاهایتان نخواهد شد. هیچ تضمینی نیست که شما فردا کجا هستید، پس همیشه مبلغی برای ذخیره و استفاده‌های ضروری کنار بگذارید و باقی را صرف رویاهای خود کنید.

۳- بقیه راجع به من چه فکری می‌کنند؟

نظر بقیه همیشه چیزی است که شاید در نظر بگیریم. خانواده‌ام در مورد من چه فکری می‌کنند اگر من از کارم بخاطر اینکه از آن لذت نمی‌برم استعفا دهم؟ عکس‌العمل دوستان من زمانی که بشنوند می‌خواهم کار خود را راه‌اندازی کنم چیست؟ اگر بخواهیم با صراحت تمام بگوییم؛ چیزی که دیگران راجع به شما فکر می‌کنند به شما مربوط نیست. آن‌ها همیشه دلیلی برای نقد شما دارند. اگر واقعا حرف دیگران برای شما مهم است، قبل از گرفتن یک تصمیم با کسانی که دوستشان دارید صحبت کنید. هرچند تصمیم در نهایت با خود شماست.

پیشنهاد می‌شود:  هوش مصنوعی می‌تواند شخصیت شما را از چشمانتان تشخیص دهد

۴- زیاد این کار را بلد نیستم

اعتماد به نفس پایین مشکل بزرگی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و یکی از عوامل مهم در نرسیدن به رویاهایمان است. اگر ما به توانایی‌هایمان اعتماد نکنیم، اینکه بتوانیم در چیزی بهترین باشیم غیرممکن است. هیچکس دانشمند به دنیا نمی‌آید، شاید نیاز به تجربه، دانش و تمرین بیشتری داشته باشید ولی هیچوقت نگویید “من در هیچ کاری خوب نیستم” حتی زمانی که کارها بر وفق مراد نیست. بعلاوه اینکه شما اگر کاری را امتحان نکرده باشید، از کجا می‌دانید که در آن توانایی ندارید؟

بهانه‌ها را کنار بگذارید و برای رسیدن به هدف‌های خود شجاع باشید. هرکاری برای رسیدن به هدفتان بکنید. حتی اگر به نتیجه مطلوب نرسید، قطعا تجربه‌ای به رزومه‌تان اضافه شده. شاید این مطلب به شما راه حلی برای رهایی از این بهانه‌ها نداده باشد، اما چشمان شما را به واقعیت باز می‌کند.

منبع
Exploring My Mind

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن