معرفی کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند ؟

?Why good people do bad things

نام کتاب: چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند؟ (چگونه از دشمنی با خود دست بکشید!)

نام نویسنده: دبی فورد

کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند دروازه‌ای است به روی آگاهی بیشتر نسبت به رفتارهای خود و دیگران.

بدون شک برای همه‌ی ما پیش آمده که در زمان‌های مختلف و موقعیت‌های گوناگون به طرز غیر منتظره‌ای با رفتارهای عجیب و غریب از از اطرافیان، آشنایان و دوستانی که حتی لحظه‌ای فکرش را نمی‌کنیم این چنین اقدامات نادرستی از آن‌ها سر بزند، مواجه شده‌ایم.

گاهی در زمان‌های خاص که موفقیت و دستیابی به خواسته‌هایمان در یک قدمی ما قرار دارد، ناخودآگاه به رفتارهای خود ویرانگرانه‌ای دست می‌زنیم که دلیلش نه تنها برای دیگران بلکه برای خود ما هم، عجیب و غریب است.

  • حتما برای شما هم سوال باشد که چرا؟
  • دلیل این رفتارهای آزاردهنده‌ی من و دیگران چیست؟
  • آیا همه‌ی باورها و ارزش‌هایی که از طریق والدین، معلمان و اطرافیان از دوران کودکی تا به حال همراه ما بوده و اکنون سایه‌ی آن‌ها را بر تمامی رفتارها و اقداماتمان احساس می‌کنیم،به راستی ارزشمند هستند؟
  • راهی برای تغییر باورهای محدود کننده که سبب تاریکی و درد و رنج من می‌شود وجود دارد؟
  • چگونه می‌توانم از آن‌ها رهایی یابم؟

دبی فورد در کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند با تاکید بر مفاهیمی مانند سایه‌ها، مکانیزم دفاعی انکار، باور و نگرش‌های محدود نسبت به مسائل پیرامون، منیت دروغین، ترس‌ها و خجالت‌های نابجا که پایه و اساس رفتارهای کنونی ما را شکل می‌دهد به این قبیل سوالات پاسخ می‌دهد.

پیشنهاد می‌شود:  معرفی کتاب عمل عاشقانه

عنوان دیگری به نام چگونه از دشمنی با خود دست بکشید، روی جلد کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند قابل مشاهده است. عنوان جالب و تعجب برانگیزی که شاید به ندرت به آن اندیشیده ‌ایم و حتی شاید از آن بی خبر باشیم. دبی فورد در این کتاب جالب و کاربردی، به ما نشان می‌دهد که چگونه سالیان سال با باورهای غلط و نامناسبی که از دیگران به ارث برده‌ایم، خجالت و ترس ‌های نابجا، نقاب‌های تکراری و اشتباه، به خود ظلم کرده‌ایم. بنابراین اگر در مرحله‌ای قرار دارید که می‌خواهید زندگی خود را بر اساس عشق، صلح و آرامش درونی بنا کنید و از دشمنی با خود و دیگران دست بکشید وقت آن است که نسبت به جنبه‌های پنهان و تاریک درون خود آگاهی به دست آورید. دبی فورد، همچون مربی و راهنمای آگاه با بیانی ساده و روان در این کتاب، شما را در این مسیر یاری می‌کند.

بخشی از متن کتاب:

خجالت و انکار بنا بر یک دلیل ساده، نیمه تاریک ما را تقویت می‌کنند. اگر ما ضعف‌ها، کاستی‌ها و اشتباهات خود را به عنوان بخشی طبیعی از بشر بودنمان می‌پذیرفتیم، هنگام رویارویی با وسوسه‌هایی که نمی‌دانیم در برابر آن‌ها چه کنیم، درخواست کمک می‌کردیم. آن‌گاه می‌توانستیم تشخیص دهیم که این هوس‌های تاریک، بخش طبیعی از بشر بودن ماست که نیاز به درک و پذیرفته شدن دارد. اما از آنجا که این امیال کشف و بررسی نشده باقی می‌مانند، در خجالت و انکار پیچیده و در تاریکی پنهان می‌شوند. در آنجا خود تاریک ما، یعنی هریک از جنبه‌های ناخواسته و انکار شده‌ی وجودمان، به اندازه‌ای نیرو جمع می‌کند که سرانجام، فوران آن گریزناپذیر می‌شود…

پیشنهاد می‌شود:  معرفی کتاب "و نیچه گریه کرد"
از طريق
خرید کتاب چرا آدم های خوب کارهای بد می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
بستن