کتابهوش

معرفی کتاب هوش هیجانی‌،‌ گوهر گمشده در روابط اجتماعی

نام کتاب: هوش هیجانی، گوهر گمشده در روابط اجتماعی

نویسنده: زهرا بابایی / دکتر لیدا کاکیا

تا به حال به مشکلاتی در روابط خود با دیگران برخورده‌اید؟ چگونه با آن مشکلات برخورد کرده‌اید؟ از چه مهارت هایی برای حل آن ها استفاده کرده‌اید؟ اصلا تا به حال به این فکر کرده‌اید که از مهارتی استفاده کنید و آن را حل کنید؟ یا مشکل را به حال خود واگذاشته‌اید و گاهی روز به روز بدتر شده‌اند؟ اگر تصمیم گرفته‌اید که به روابطتان فکر کنید و آن‌ ها را بهبود بخشید، باید به سراغ نوعی از هوش خود بروید که شاید کمتر میشناسیدش؛ هوش‌هیجانی.

هوش‌هیجانی (EQ) ، یکی از انواع هوش‌های چهار‌گانه است که دربرگیرنده چهار مهارت خودآگاهی، خود‌گردانی، آگاهی اجتماعی و مهارت های اجتماعی است و  آشنایی با آن باعث بهتر‌شدن کارکرد ما در برقراری روابط روزمره می‌شود.

کتاب هوش هیجانی، گوهر گمشده در روابط اجتماعی یکی از کاربردی‌ترین کتاب ها در این زمینه است. این کتاب دارای سه فصل شامل بنیان های نخستین هوش هیجانی، گوهر گمشده در چالش های زندگی مدرن و آموزش هوش هیجانی است. در فصل اول بنیان های کلی هوش هیجانی و منابع اصلی رفتار مطرح می‌شود. فصل دوم به بررسی روابط با اطرافیان و ارائه راهکار برای چگونگی برخورد با آن ها می‌پردازد و در فصل آخر به معلمان، والدین و آموزش دهندگان یاد می دهد که چگونه به افراد در سنین مختلف هوش هیجانی را آموزش دهیم.

پیشنهاد می‌شود:  معرفی کتاب موسای میکل آنژ و هفت گفتار دیگر در روانکاوی
خرید از فروشگاه روان نگاه ◄◄
خرید کتاب هوش هیجانی‌،‌ گوهر گمشده در روابط اجتماعی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن