معرفی کتاب عمل عاشقانه

Act with love

نام کتاب: عمل عاشقانه

نام نویسنده: راس هریس

اگر شنیدن کلمه عمل عاشقانه پوزخندی بر لبان شما می‌نشاند و به نظرتان در زندگی زناشوییتان کار از کار گذشته‌است؛ پیشنهاد می‌کنم برای آخرین قدم و آخرین تلاش در جهت بهبود روابطتان، کتابی که راس هریس با همین عنوان نوشته‌است را مطالعه کنید.راس هریس، متولد ۱۹۶۲ در لیورپول، یکی از چهره‌های مطرح در زمینه رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) می‌باشد. او پس از پایان دوره پزشکی، به رویداد‌های روان‌شناختی، سلامت و تندرستی علاقه‌مند شد که سرانجام این مسیر تغییر بزرگی در زندگی حرفه‌ای‌اش به‌وجود‌آورد و او را به یک پزشک‌درمانگر و مربی تبدیل کرد و بیش از ۸ کتاب در این زمینه تالیف کرده که عمل عاشقانه یکی از آن‌هاست.

عمل عاشقانه، کارایی و تاثیر رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد را به زبان ساده در روابط زناشویی توضیح می‌دهد. راس هریس در این کتاب قدم به قدم با شما پیش می‌آید، در هر مرحله حرف‌های ذهن شما را می‌خواند و به آن پاسخ می‌دهد و در قبال این همراهی از شما پذیرش و تعهد می‌خواهد.

بگذارید کمی واژه پذیرش را باز کنم تا دچار سوء تفاهم نشویم؛ پذیرش در ACT به معنای پذیرفتن شرایط موجود و دست به هیچ اقدامی نزدن نیست، بلکه به معنای موافقت با شرایط و ویژگی‌هایی است که تغییر دادن آن‌ها از عهده شما برنمی‌آید. شما در این رویکرد متعهد می‌شوید که خودتان را تغییر دهید و پس از تغییر شما حتی ممکن است برخورد همسرتان، دوستتان یا هر فرد دیگری که با او در ارتباط صمیمی و نزدیک هستید متفاوت‌تر از قبل شود.

پیشنهاد می‌شود:  معرفی کتاب توتم و تابو

ویژگی جذاب درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد، واقع‌گرا بودن آن است. در این رویکرد شما هیچ‌وقت عاری از هرگونه درد و رنج نمی‌شوید، هیچ‌گاه بدون مشکل نخواهید‌بود اما یاد می‌گیرید تا جایی که می‌توانید با همه این مسائل عاقلانه برخورد کنید.

اگر به دنبال توقف مجادلات، مصالحه اختلافات و تقویت روابط زناشویی خود هستید؛ عمل عاشقانه، شروع مناسبی برای شماست.

بخشی از متن کتاب:

دور شدن و رها شدن یعنی راهی یافتن و تونلی زدن برای خروج از غرق ذهن خود بودن، که یکی از پنج فرایندی است که ذهن را می‌خشکاند. ذهن شما استاد مرور قصه‌های مکرر است و هرگز متوقف نمی‌شود. این قصه‌ها همان افکار هستند. بعضی از این افکار یا داستان‌ها واقعی‌اند که ما آنان را حقایق می‌نامیم، اما بسیاری از داستان‌های ذهن، نظرات، تفسیر‌ها و ارزیابی‌های خودمان است…

امتیازدهی: 5
از طريق
خرید کتاب عمل عاشقانه

۲ Comments

 1. با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
  اتفاقا من هم در حال مطالعه این کتاب هستم و به نظرم کتاب آموزنده ایه. به بقیه دوستان هم پیشنهاد میکنم که حتما این کتاب را بخوانند.

  Rating: ۵
  1. سلام و ممنونم
   امیدوارم که از این رویکرد در زندگیتون به خوبی استفاده کنید.

   Rating: ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی
بستن