سینماییفیلم

معرفی فیلم intouchables

دست نیافتنی ها

Intouchables از آن فیلم‌هاست که با دیدنش حال دلتان خوب می‌شود. مطمئنا بعد از پایان فیلم با خود خواهید گفت : چقدر حیف که تمام شد.

اما این دفعه خبری از اختلالات روانی در فیلمی که معرفی می کنیم، نیست. ” دست نیافتنی ها ” یا بر اساس ترجمه‌ای دیگر، ” طرد شدگان ” داستان دوستی دو انسان است که از هر لحاظ که فکرش را بکنید، باهم متفاوتند. یکی سفید و دیگری سیاه، یکی جوان و دیگری میان سال، یکی مرفه و دیگری فقیر، یکی توانمد و دیگری فلج و یکی شوخ و بذله گو و دیگری یک شخصیت هنری – فرهنگی. این فیلم فرانسوی یک کمدی دراماتیک است که از قضا بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده. داستان فیلم به گونه‌ای است که می‌تواند هر سلیقه‌ای را جذب خودش کند. همچنین موسیقی متن فوق‌العاده‌ی این فیلم قطعا شما را مسحور می‌سازد. اما دلیلی که باعث شد این فیلم را در زمره‌ی فیلم‌های روان‌شناختی معرفی کنیم، شخصیت پردازی بی‌نقص این فیلم است. ” دریس ” که با وجود فقر و سختی‌های زندگی خود، باز هم روحیه‌ی شاد خود را حفظ کرده و می‌تواند از کوچکترین چیز‌ها هم لذت ببرد. این شخص به تنهایی قادر است دنیا را برای ” فیلیپ ” و سایر افرادی که برای وی کار می‌کنند به جای زیبا‌تری تبدیل کند. اما رازی که در شخصیت ” فیلیپ ” نهفته‌است و می‌تواند درس بزرگی برای هر یک از ما باشد این است که وی با وجود اینکه از گردن به پایین فلج شده‌است، اما زندگی را رها نمی‌کند و خود را از لذت‌بردن از زندگی محروم نمی‌کند که البته این امر با حضور ” دریس ” در زندگی او بیشتر احساس می‌شود.

پیشنهاد می‌شود:  6 فیلم برتر در موضوع رشد شخصیتی

Intouchables محصول سال ۲۰۱۱ از کشور فرانسه است. ” دست نیافتنی ها ” توانسته با فروش ۲۸۱ میلیون دلاری، عنوان پرفروش ترین فیلم غیر انگلیسی زبان تاریخ  را از نظر فروش جهانی از آن خود کند. لازم به ذکر است که این فیلم در لیست ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ از نگاه سایت imdb در رده‌ی سی و نهم قرار گرفته است.

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن