سینماییفیلم

معرفی فیلم A Dangerous Method

یک روش خطرناک

یک روش خطرناک

شاید جزو آرزوهای هرکس باشد که بزرگان عرصه‌ای که به آن علاقه دارد را از نزدیک ببیند یا راجع به زندگی و رفتارهای روزمره آن‌ها بداند. در فیلم “یک روش خطرناک” می‌توانید بخشی از زندگی یونگ و روبرو شدنش با فروید را ببینید.

” یک روش خطرناک ” عنوان فیلمی است که می تواند هر فرد علاقمند به دنیای روانشناسی را جذب خودش کند. این فیلم نمایشگر بخش کوچکی از زندگی “کارل گوستاوو یونگ” می باشد که در آن مباحثات و گفتگوهای وی با “زیگموند فروید” هم به تصویر کشیده شده است. برخورد دو تن از بزرگترین چهره های روانشناسی و به طور دقیق تر برجسته ترین نام های رویکرد روانکاوی در این فیلم می تواند هر بیننده ای را به دیدنش ترغیب کند.

در ابتدای این فیلم، یونگ با دختری که از بیماری هیستیری رنج می برد و به لحاظ روانی در شرایط بدی قرار دارد برخورد می کند و درصدد درمان وی بر می آید. در ادامه تصمیم می گیرد که برای تسهیل فرآیند درمان با زیگموند فروید ملاقاتی داشته باشد و از او در رابطه به مسئله ی پیش رو مشورت بگیرد. در ادامه ی این رابطه چالش های زیادی بین یونگ و فروید شکل می گیرد که موجب بروز اختلاف بین این دو روانشناس بزرگ می شود. قطعا با دیدن این فیلم به طور عینی تر و ملموس با زیر بنای رویکرد روانکاوی آشنا خواهید شد.

پیشنهاد می‌شود:  معرفی فیلم A Beautiful Mind

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن